خانه » کسب و کار » 8 حقیقت استارتاپی

8 حقیقت استارتاپی

8 حقیقت_استارتاپی
حقیقت اول
شکست،شکست و شکست – 90% استارتاپ ها شکست می خورند

یک مطالعه توسط CBI Insights ( https://goo.gl/fmWZLV ) نشان میدهد که از هر 10 استارتاپ جدید،9 تای آن ها شکست می خورند، عموما هم به این دلیل که قبل از لانچ شدن محصول یا سرویس market research نکرده بودند.
در واقع 42% در نظر سنجی شکست شان را به خاطر عدم تقاضا (اقبالِ) بازار به تجارت شان گزارش کرده اند . سایرین هم خودنابودگری (بخوانید هاراکیری – رسم خودکشی سامورایی ها با شمشیر کوتاه جهت حفظ شرف شان) شان را به فرم مدیریت میانی یا فرعی سازمان نسبت داده اند.
نکته جالب که در مطالب قبلی به شما گوشزد کرده بودم و بر اساس این مطالعه در خارج از ایران هم اتفاق افتاده این است که 72% از این تجارت ها متوجه شدند که مالکیت معنوی ایده بکرشان بعد از شروع فعالیت به عنوان یک کسب و کار مزیت رقابتی نبوده است.
لطفا حتما و حتما به سطر بالا اعتقاد پیدا کنید و حواستان را به مزیت های رقابتی واقعی معطوف کنید .

در پایان باید بدانید که بسیاری از استارتاپ ها معمولا بین 2 تا 3 برابر پیش بینی های سرمایه گزاران برای کسب اعتبار لازم در بازار زمان نیازدارند. اگر شما همین حالا به یک تجارت استارتاپی فکر میکنید، می توانید برای پیشگیری از این مشکل زمان بیشتری را روی market research و اعتبارسنجی بیزنس تان صرف کنید .

#تندتک
#استارتاپ

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

دلایل متداولِ عدم انتشار برنامه‌ها در بازار

Reading Modetondtech.ir