خانه » تکنولوژی » تکنولوژی SignalR چیست و به چه کار می آید ؟

تکنولوژی SignalR چیست و به چه کار می آید ؟

یکی از نیازمندی های پروژه های جدی بروز رسانی برنامه بعد ازانجام هر تغییر است ، اگر یک کاربر تغییری ایجاد کند ، باید برای بقیه کاربرها قابل رویت باشد.یک راه کلاسیک برای انجام چنین کارهایی این است که، باید سرور در فاصله زمانی منظمی ، برای گرفتن وضعیت برنامه ، فراخوانی شود ، اما برای داشتن به روزرسانی real-time ساختگی ، شما باید سرور را مرتبا فراخوانی کنید.

SignalR ، سرور می تواند متدهای JavaScript را به صورت مستقل سمت همه ی Client ها زمانی که به روزرسانی ها مورد نیاز باشند ، فراخوانی کند.کتابخانه ، ارتباط مورد نیازبرای این دسترسی را مدیریت می کند: به صورت پیش فرض از WebSocket استفاده شده است ،در صورت عدم دسترسی به WebSocket در مرورگر ،به صورت خودکار از انواع Connectionهای قدیمی تر استفاده می کند. همچنین JavaScript میتواند سرور را فراخوانی کند ، که این کار درحال حاضر میتواند با AJAX انجام شود، اما اگر دو راه ارتباطی مورد نیاز باشد، شاید راحت تر و تمیزتر است که این کار را با SignalR انجام دهیم.

نابراین ، اگر می خواهید برنامه ای بسازید که نیاز به تعامل بین کاربران دارد را بسازید ، باید از از کتابخانه Real-Time استفاده کنید. از جمله برنامه هایی که از این کتابخانه استفاده می کنند ، شامل: editorها ، شبکه های اجتماعی ، چت ها یا برنامه ای شبیه به پروژه ی ما می باشد.

 

 

لینک مقاله با مثال جهت تلفیق Angular & SignalR :
https://goo.gl/MJ3VKP

Build a Real-time SignalR Dashboard with AngularJS — SitePoint
SignalR is a library for real time websocket communication. Louie Bacaj demonstrates how to leverage its power to build a service dashboard with AngularJS.

https://t.me/tondtech/25

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

وب اپلیکیشن یا native اپلیکیشن؟

Reading Modeدر بسیاری از شرکت ها، تولید نرم افزار های موبایل بخش مهمی را به ...