توشه

توشه اولین سامانه مسافر محور حمل مرسولات است که قرار است کار جابجایی مرسولات و سرویس های پستی را با هزینه پایین تر و دسترسی بیشتر انجام دهد.

بخش 1
ایده توشه این بود که سالانه مسافران زیادی از جایی به جایی می روند و آدم های زیادی در به در دنبال فردی می گردند تا جنسی را بین آن دو نقطه برایشان جابجا کند ، چرا که یا سرویس های پستی به آن نقاط سرویس نمی دهند یا اینکه این کار را با هزینه گزاف انجام می دهند .

حالا کافی بود یک سامانه ، این دو طرف را به هم معرفی و وصل کند تا به این ترتیب افراد بتوانند با هزینه ی کمتر بسته خود را ارسال کنند و مسافران هم بتوانند از سفر خود درآمدزایی کنند.

(به عنوان مثال تصور کنید شما جنسی یا دارویی را از یکی از کشورهای اروپایی می خواهید . آیا سرویس های پستی این کار را برای شما انجام خواهند داد ؟ اگر بله در چه زمانی و با چه هزینه ای؟)

بهرحال توشه از همان ابتدای راه با نظر موافق صاحب نظران روبرو شد تا جایی که در شرایطی که هنوز یک ایده اولیه بود ، از میان صدها طرح شرکت کننده در کنفرانس کارآفرینی بریج برلین جزو برندگان بهترین طرح (با نام اولیه ی بارمونی) شناخته شد (در شرایطی که عمده ی برندگان این دسته سایت را لانچ کرده بودند) تا پس از ارائه در برلین ، خیال اجرا کنندگان آن راحت شود که طرح به یاری خدا ، موفق و دارای آینده ای روشن خواهد بود.

http://www.tooshe.net/

 

بخش 2
توضیحات حجت مسگر بنیان گذار توشه
هدف

استفاده از مسافران برای خرید از خارج (آمازون آمریکا، علی بابای چین و حتی لباس از ترکیه و بسیاری موارد دیگر از دوبی و اروپا) و همچنین استفاده از مسافران برای پست و ارسال کالا بین کشورها و کاهش هزینه های گزاف پست بین المللی و در نهایت استفاده از مسافران برای هر خدمات دیگری که نیاز باشد از جمله کارهای اداری

معرفی

ایده ی توشه کمتر از یک سال قبل شکل گرفت و بعد از برگزیده شدن در چند مسابقه داخلی و خارجی مربوط به استارت آپ ها، تیمی متشکل از دو نفر برنامه نویس و گرافیست و سه نفر در قسمت بازاریابی دیجیتال و تولید محتوا و مدیریت پروژه مشغول به کار شدند تا سایت توشه طراحی شود و سپس کار بازاریابی اینترنتی و همچنین مذاکره با کسب و کارهای مرتبط از جمله سایت های خرید از خارج و همچنین فروش بلیط چارتری آغاز شود.
ایده توشه به این صورت است که ما بتوانیم مسافرانی که به خارج از کشور سفر میکنند را به افرادی که میخواهند از کشور دیگری خرید کنند و یا کالایی را به آن کشور ارسال و یا از آن کشور دریافت کنند معرفی کنیم تا اگر مسافر مایل بود، کار مورد نظر را انجام دهد و کارمزدی دریافت کند. به این صورت است که هم هزینه های بسیار زیاد خرید از خارج و پست های بین المللی کاهش میابد و هم مسافران میتوانند از سفر خود درآمدزایی کنند و سفر ارزان تری را تجربه کنند.
مثلا فردی دارویی که در ایران نایاب است را از طریق مسافری که به ترکیه یا دوبی میرود خریداری میکند و مبلغی به او میپردازد. یا به طور مثال فردی که میخواهد محصول اورجینالی از آدیداس داشته باشد میتواند علاوه بر این که مطمئن است فروشندگان داخلی کالای تقلبی را به اسم کالای اورجینال به او نفروخته است میتواند قیمت کمتری نیز نسبت به بازار داخلی برای آن کالا بپردازد.
یا در مثال دیگری میتوان به ارسال چند برگ کاغذ و اسناد اداری یا یک بسته تنقلات برای دوستی در پاریس اشاره کرد که با مبلغی بسیار کمتر از پست بین المللی انجام میشود.
اگر میخواهید بگویید پس اعتمادسازی و امنیت چه میشود… باید بگویم در بخش خدمات خرید از خارج ، از آنجایی که خرید را خود مسافر انجام میدهد ریسکی وجود ندارد و امنیت کامل برقرار است و از آن جهت که مبلغ کارمزد در حساب توشه بلوکه شده است خطر سرقت و انصراف بی دلیل هم وجود ندارد. و اما در قسمت خدمات ارسال و پست کالا نیز باید بگوییم که این مشکل را با اظهار نظر کاربران در مورد کیفیت کار دیگران برطرف کرده ایم.

http://www.tooshe.net/

بااین کسب و کار در تندتک بیشتر آشنا شوید.

tondtech.ir

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

اسنپ محبوب‌ترین سرویس درخواست اینترنتی خودرو

Reading Modeاسنپ محبوب‌ترین سرویس درخواست اینترنتی خودرو تپسی در حال افزایش سهم بازار، آژانسی کوچک ...