خانه » کسب و کار » مارکتینگ » تحقیقات بازار » چرا باید روی یک استارت آپ سرمایه گذاری کنم؟

چرا باید روی یک استارت آپ سرمایه گذاری کنم؟

✅قانون اول صندوق های سرمایه گذاری ریسک پذیر چیست؟
✅چطور سرمایه گذاری کنم تا به سود دهی برسم؟
(قسمت اول)

در بازار ایران هنوز مفهوم سرمایه گذاری ریسک پذیر به درستی جا نیفتاده است و این ما را با دو مشکل اساسی رو به رو میکند. مشکل اول : سرمایه گذاران همانگونه به سرمایه گذاری در یک استارت آپ نگاه میکنند که به سرمایه گذاری در یک مرغداری
مشکل دوم: بنیانگذاران بصورت خوش بینانه ای فکر میکنند ایده های کپی برداری شده جواب می دهد که این خوشبینی ، بهای گزافی دارد.
صندق های سرمایه گذاری روی استارت آپهایی که گمان میکنند احتمال موفقیت شان زیاد است سرمایه گذاری میکنند. یک استارت آپ زمانی به بازگشت سرمایه می رسد که از طریق سهامی عام شدن یا فروخته شدن به شرکت بزرگتری تبدیل شود.
بسیاری از شرکتهایی که روی آنها سرمایه گذاری شده شکست می خورند و به مرحله سود دهی نمی رسند. حقیقت اولی که باید یک سرمایه گذار ریسک پذیر بداند این است: بازگشت سرمایه خطر پذیر توزیع نرمال ندارد. شرکتهای بد شکست می خورند، شرکتهای متوسط مسطح می مانند ( خرج خودشان را می دهند و به سودهی نمی رسند) ، و شرکتهای خوب دو یا چهار برابر بر می گردانند.
حتما می پرسید با این حال چرا استارت آپ یک تجارت پر سود است؟
در ادامه با ما همراه باشید.
@jabe_abi
#مهدی_گران

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

بیانیه روز برنامه نویس

Reading Mode پیش گفتار: برای پیاده سازی و تدوین این بیانیه ما کارگروهی با حضور ...