خانه » کسب و کار » مارکتینگ » تحقیقات بازار » چرا باید روی یک استارت آپ سرمایه گذاری کنم؟

چرا باید روی یک استارت آپ سرمایه گذاری کنم؟

را باید روی یک استارت آپ سرمایه گذاری کنم؟
(قسمت دوم)

حتما می پرسید با این حال چرا استارت آپ یک تجارت پر سود است؟

چیزی که شما از آن غافلید قانون توان است. بعد از خارج شدن از دور بازگشت سرمایه و رسیدن به سودهی دهی و خارج شدن از آن(تقریبا ده سال) یک استارت آپ خوب دارای رشد نمایی خواهد شد و چندین برابر مقدار سرمایه گذاری شده را بر می گرداند. این سود آنقدر زیاد است که شکست 90 درصد دیگر شرکتهای سرمایه گذاری شده را جبران می کند.
برای مثال در سال 2010 صندوق آندریسن هورو ویتز مبلغ 250 هزار دلار در اینستا گرام سرمایه گذاری کرد. دو سال بعد وقتی فیسبوک اینستاگرام را به ملبغ یک میلیارد دلار خرید بطور خالص 78 میلیون دلار بدست آورد. یعنی 312 برابر بازگشت سرمایه در کمتر از دو سال . خب این اعداد برای استارت آپهای موفق بسیار روتین است. در آمریکا 11 درصد شغلهای بخش خصوصی و 21 درصد تولید ناخالص داخلی توسط شرکتهای سرمایه گذار خطر پذیر تولید شده است. که این رقم تنها 2 درصد سرمایه گذاری انجام شده روی شرکتهاست.
حیرت انگیز است؟ اما باید بدانید صندوق آندریسن باید 19 تا اینستا گرام دیگر پیدا کند تا تمام رغم سرمایه گذاری هایی که روی شرکتهای دیگر کرده است جبران شود.
صندوق آندروسن باید چه قانونی را رعایت کند تا به سود صد در صدی برسد؟ استارت آپها باید چه قواعدی در ایده هایشان رعایت کنند تا به سود نمایی برسند؟
این سوالاتی است که در قسمت سوم به آن پاسخ خواهیم داد.

@jabe_abi
#مهدی_گران

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

دلایل متداولِ عدم انتشار برنامه‌ها در بازار

Reading Modetondtech.ir