خانه » جهانی » میلیاردی های تک شاخ

میلیاردی های تک شاخ

چند روز پیش در مورد استارتاپ ها و شرکت های تک شاخ، توضیحاتی به شما دادیم.
در دنیای کسب‌وکارهای حوزه تکنولوژی، سرمایه‌گذاران همیشه به دنبال تک شاخ می‌گردند.
“در این حوزه، به استارت‌آپ‌هایی که بالای یک میلیارد دلار ارزش دارند، «تک‌شاخ» گفته می‌شود.”

برای مثال Uber، استارت‌آپ امریکایی در حوزه حمل‌ونقل است که 68 میلیارد دلار ارزش دارد. Airbnb نیز استارت‌آپی است که به شکل یک بازار آنلاین در حوزه مسکن فعالیت می‌کند و 30 میلیارد دلار ارزش دارد. این شرکت نیز در سانفرانسیکوی امریکا فعالیت می‌کند.

از این دست مثال‌ها در امریکا زیاد است و برای همین، این کشور به محلی دوست‌داشتنی برای سرمایه‌گذاران استارت‌آپی تبدیل شده است. 96 مورد از شرکت‌های استارت‌آپی امریکایی «تک‌شاخ» هستند.

بعد از امریکا، چین با 37 تک شاخ در شرکت‌ها، در جایگاه دوم قرار گرفته است. در اروپا نیز، انگلستان با 7 تک شاخ، در صدر قرار دارد.

در اینفوگرافی که در ادامه می آید (احتمالا خیلی آپدیت هم نباشد، ولی خوب … تناسب فکر میکنم هنوز همین باشد) می توانید پراکندگی تک شاخ ها را در دنیا ببینید.

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

کسب و کارهای آنلاین مستقل

برترین کسب و کارهای آنلاین مستقل ( بوت استرپینگ ) ایران

Reading Modeکسب و کارهای آنلاین مستقل انتخاب ما برای این مرحله از جایزه آوارس است ...