خانه » اخبار تکنولوژی » شرکت apple کلیه نرم افزارهای Vpn را از appStore در چین حذف کرد

شرکت apple کلیه نرم افزارهای Vpn را از appStore در چین حذف کرد

شرکت apple کلیه نرم افزارهای Vpn را از appStore در چین حذف کرد.

به نظرمیرسد اپل قوانین سختگیرانه تری را برای رفع نواقص امنیتی در کشور های مختلف به اجرا درآورده است در اولین اقدام این شرکت برنامه های وی پی ان را از اپ استور حذف کرده است.

شرکت اپل این اقدامات را درکشور چین اجرایی کرده است کشوری که سابقه بسیار زیادی در مسدود کردن و فیلترینگ کاربران دارد،به نظر میرسد فشار های مقامات چینی بر اپل بالاخره مفید واقع شده و اپل را مجبور کرده است تا تمامی برنامه های وی پی ان که  کاربران از آن برای دور زدن فیلترینگ کشور چین استفاده میکنند را از اپ استور حذف کند.

این تغییرات که به گزارش نیویورک تایمز صورت گرفته است به اجبار شرکت اپل بوده و این شرکت تسلیم خواسته مقامات این کشور شده است.برنامه هی وی پی انی  که در این کشور تاکنون فعال بوده اند هرکدام به طور رسمی در اکانت توییتر خود این اقدام اپل را غیر قانونی و ناقض قانون دسترسی آزاد به اینترنت میدانند.

گفتنی است این تغییرات هم اکنون در اپ استور کشور چین اعمال شده و کاربران دیگر قادر نیستند از برنامه های مذکور به منظور دور زدن سیستم فیلترینگ کشور چین استفاده کنند.

در حال حاظر اپل هیچ بیانه ای مبنی بر علت این اقدام خود منتشر نکرده است .

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

تندتک

افتتاح مدرسه کسب و کارهای آنلاین تندتک

Reading Modeرویای چندین ساله ما بالاخره به حقیقت پیوست و با استعانت از خداوند بزرگ، ...