خانه » کسب و کار » مارکتینگ » تحقیقات بازار » اندازه هزینه تحقیق و توسعه R&D در کشورهای پیشرو

اندازه هزینه تحقیق و توسعه R&D در کشورهای پیشرو

هزینه تحقیق و توسعه در ایران بالا نیست.تحقیق و توسعه سطح تکنولوژی یک کشور را در حال و آینده تعیین می کند.

برای بسیاری از شرکت های مطرح در دنیا، چاره دیگری جز خرید امتیاز استارتاپ های موفق با وجود هزینه های سرسام آور، باقی نمانده است. البته این حرکت به تنهایی کافی نیست و برای بسیاری از شرکت های بزرگ تکنولوژی، خودروسازی و حتی شرکت های حوزه انرژی، توجه به فناوری و تکنولوژی باید در روح و فرهنگ شرکت از تصمیمات هیئت مدیره تا سیاست های جذب نیروی آن نهفته باشد.

توسعه فناوری و تکنولوژی در زمینه های مختلف به توسعه فعالیت های «تحقیق و توسعه» یا «R&D» باز می گردد. از این رو می توان توان و قدرت شرکت ها و کشورها در زمینه توسعه تکنولوژی را در دو قالب هزینه های صرف شده و میزان درصد اختصاص یافته از تولید ناخالص داخلی هر کشور در زمینه تحقیق و توسعه را مورد بررسی قرار داد. از آنجایی که صرف هزینه برای عملیات توسعه و تحقیق به تنهایی ارزشی ندارد، برای رسیدن به ارزش افزوده تولید شده از این عملیات بررسی میزان تولید ناخالص داخلی ناشی از عملیات توسعه و تحقیق امری ضروری است.

در نموداری که Visual Capitalist از برترین کشورهای «تحقیق و توسعه» ارائه داده است، ۱۸ شرکت عضو G20 مورد بررسی قرار گرفته است. کشور های عضو G20 کشورهایی هستند که ۹۲ درصد هزینه های تحقیق و توسعه و ۹۴ درصد تمامی ابداعات و اختراعات نوین به این کشورها اختصاص یافته است.

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

دلایل متداولِ عدم انتشار برنامه‌ها در بازار

Reading Modeدلایل متداولِ عدم انتشار برنامه‌ها در بازار جزییات دقیق تر را اینجا بخوانید: http://l.tondtech.ir/41e8a ...