خانه » کسب و کار » مفاهیم استارتاپی » ۱۸ اشتباه که استارتاپ ها را از بین می برد.بخش دوم

۱۸ اشتباه که استارتاپ ها را از بین می برد.بخش دوم

۷٫انتخاب سیاست اشتباه
پلتفرم یک کلمه مبهم است. می تواند یک سیستم عامل باشد یا یک زبان برنامه نویسی یا یک چهارچوب که در بالای یک زبان برنامه نویسی قرار دارد. در واقع چیزی است که هم پشتیبانی می کند و هم محدود, مانند پایه و اساس یک خانه است.
زمانی که ایده‌ی شما کمی معروف می‌شود، سرعت شما در بررسی مشخص می‌کند که استارت‌آپ زنده می ماند یا نه. با یک پلات‌فرم اشتباه، مقیاس پذیری (قابل اندازه‌گیری) بودن استارت‌آپ در تنگنا قرار می‌گیرد. کاربران منتظر شما نمی‌مانند تا درست تصمیم بگیرید.

۸٫کند بودن در راه اندازی
همیشه قبل از راه‌اندازی استارت‌آپ، شما در شک و تردید هستید که آیا اصلاً استارت‌آپتان باید وجود داشته باشد یا نه. هرچه بیش‌تر مکث کنید، دیرتر جواب می‌گیرید. اگر از جوابی که ممکن است بگیرید می‌ترسید، بهتر است از خودتان بپرسید چرا؟
چندین مسئله موجب تاخیر در شروع استارت آپ ها می شوند : کار بیش از حد آرام , ترس از نیاز به مقابله با کاربران , ترس از قضاوت , کار بر روی چیزهای مختلف , کمال گرایی بیش از حد . خوشبختانه با تمام این موارد تنها با داشتن هدفی ساده و راه اندازی سریع می توانید مبارزه کنید.

 

۹٫بیشتر از حد زود راه اندازی کردن
زود راه‌اندازی کردن خوب است امّا باید آمادگی کامل برای کنترل رشد استارت‌آپ را داشته باشید تا بتوانید محصولی قابل استفاده ارائه کنید. ممکن است چیزی را شروع کنید و متقاضیان اولیه آن را امتحان کنند و اگر خوب نباشد, دیگر از این نظرشان عقب نشینی نکنند و شهرت خود را از بین ببرید.

۱۰٫مد نظر نداشتن کاربری خاص
شما نمی توانید چیزی را برای کاربران بسازید بدون اینکه آنها را درک کنید. قبلا هم ذکر کردیم که بیشتر استارت آپ های موفق برای حل مشکلات به وجود آمده اند. شما باید کاربران را پیدا کنید و پاسخ های آنها را بسنجید. بنابراین اگر می خواهید چیزی را برای نوجوانان یا کاربران حوزه تجارت یا گروهی دیگر که شامل شما نمی شود را ایجاد کنید, باید بتوانید با آنها در رابطه با آنچه که ساخته اید صحبت کنید.در غیر این صورت در مسیر اشتباهی قرار دارید.

۱۱٫جذب سرمایه ی اندک
یکی از اصلی ترین دلایل موفقیت استارت آپ ها پیدا کردن یک تامین کننده ی مالی است. بنابراین اگر شما از سرمایه گذاران پول می گیرید, باید برای رسیدن به قدم بعدی کافی باشد. ابتکار عمل را بدست بگیرید و با داشتن هدف اولیه, یک نمونه اولیه را آماده کنید. این کار به شما امکان انعطاف پذیری و جذب سرمایه ی بیشتری را می دهد.
شما به اندازه‌ی پولی که خرج می‌کنید، موفقیت کسب می کنید. با سرمایه‌ی اندک ممکن است قادر نباشید محصولتان را به پتانسیل کامل خود برسانید.

۱۲٫ولخرجی کردن

زیاد خرج کردن قبل از اینکه به اندازه کافی رشد کرده باشید تا بتوانید سرمایه‌ی مورد نیاز برای مرحله بعد را دریافت کنید، باعث می‌شود سرمایه‌تان تمام شود که این در بیشتر مواقع به معنای پایان کار است.
استفاده از پول در ابتدای کار استارت آپ درسی است که بنیانگذاران باید آموخته باشند. یکی از دلایل خرج بیش از اندازه پول استخدام افراد بیش از اندازه است. پولی که سریعتر خرج می شود باید مدت زمان بیشتری تاثیر خود را نشان دهند.

ما سه پیشنهاد کلی برای استخدام داریم :
الف: استخدام نکنید اگر می توانید از آن اجتناب کنید ,
ب: به جای پرداخت دستمزد و حقوق زیاد با انصاف رفتار درست با کارکنان برخورد کنید,
پ: تنها کدنویسان و بازاریاب ها را استخدام کنید,زیرا اینها تنها مواردی هستند که در ابتدا به آن نیاز دارید.

مترجم : هادی کرمی

tondtech.ir

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

بخشی از مصاحبه حسام آرماندهی

Reading Modeفکر تاسیس کافه بازار از کجا و چگونه به ذهن شما رسید؟ شرکتی که ...