خانه » دسته‌بندی نشده » کانی وب در رقابت با کاموا

کانی وب در رقابت با کاموا

در این مقاله قصد داریم دو سایت ساز بسیار متفاوت کانی وب و کاموا را شانه به شانه مورد بررسی قرار دهیم. در جریان این بررسی متوجه شدیم که رویکرد این دو سایت ساز بسیار با هم متفاوت است، اولی به دنبال امکانات جامع، قیمت قابل خرید و ارائه تمام خدمات پایه یک وب سایت است در حالی که تیم کاموا تمرکزش را روی سادگی، رابط کاربری کمینه و آزادی به کاربر گذاشته است.

طراحی و ظاهر سایت

یکی از ویژگی های بارز سایت ساز ها این است که مشتری یک طراحی را در همان لحظه برای سایت خود انتخاب می کند اما همین ویژگی باعث شده که سایت سازهای داخلی و خارجی بر اساس فلسفه طراحی به دو گروه تقسیم شوند. در بازار داخلی دو سایت ساز کاموا و سایت ساز کانی وب نماینده این دو رویکرد در ارائه خدمات هستند.

آزادی فراوان

سایت ساز کاموا با ایجاد “ریز قالب هایی” در نظر دارد تا دست کاربر را برای طراحی قالب خود باز بگذارد، برای مثال تیم کاموا برای منوی بالای صفحه ، ده طراحی از پیش تعیین شده فراهم کرده تا کاربر به میل خود یکی را انتخاب کند. علاوه بر این تک تک عناصر منو هم قابل تغییر است یعنی کاربر می تواند ویژگی هایی مانند رنگ، اندازه قلم، رنگ پس زمینه و… را تک تک عناصر منو عوض کند. گرچه این ابزار همیشه آن طور که انتظار دارید کار نمی کند.

طراحی قالب کاموا بر اساس بلوک هایی از پیش تعیین شده است که کاربر می تواند به دلخواه خود بخش های مختلف آن را شخصی سازی کند و همینطور که این تغییرات را در سایت خود انجام میدهد می تواند به صورت بکش و رهاکن (drag-and-drop) تاثیر آنها در قالب سایت به صورت زنده اعمال کند.

محدودیت حرفه ای

نگرش دیگری که در سایت ساز ها وجود دارد این است که قالب سایت تا حد ممکن غیر قابل تغییر باشد. پیروان این نگاه باور دارند که کاربران نه وقت کافی برای طراحی یک سایت دارند و نه حوصله و دانش آن را.

این نگرش می گوید که طراح یک سایت باید اصول بسیاری از زیبایی شناسی گرفته تا منطق و روانشناسی را در قالب یک سایت رعایت کند تا تاثیرگذاری و کاربرد برای بیننده سایت ایجاد شود. در حقیقت با سپردن کار طراحی به یک تیم طراح بصری حرفه ای، هم مشتریان سایت سازها و هم مخاطبان آنها سود خواهند برد.

سایت ساز کانی وب یکی از پیروان این دیدگاه است، تیم طراحی بصری و تجربه کاربری کانی وب سعی دارد با تولید قالب های متنوع برای کسب و کارها و ریز بازارهای مختلف، محصول حرفه ای را با تنوع همراه کنند. کانی وب تصمیم گرفته که قالب هایش به اندازه کاموا قابل ویرایش نباشند

“فراهم کردن آزادی زیاد برای کاربر مثل این است از یک کاربر معمولی کامپیوتر بخواهید که با فتوشاپ یک پوستر طراحی کند و بعد نتیجه را با کار یک طراح حرفه ای مقایسه کنید” – امیر میرمعینی، مدیرعامل کانی وب

پشتیبانی و توان فنی

ارسال محتوا

کاموا در بسته اختصاصی پولی خود و کانی وب در تمام بسته های رایگان و پولی خود امکان قرار دادن مطلب را در وب سایت قرار میدهد. ما برای نوشتن این مقاله از سرویس رایگان هر دو سایت ساز استفاده کردیم و متاسفانه ممکن نبود که ارسال مطلب کاموا را تست کنیم. ارسال مطلب اما در کانی وب بسیار ساده است، تیم این سایت ساز رابط کاربری ساده و قابل استفاده ای را طراحی کرده که طراحی نرم افزار Word را به خاطر کاربر می آورد و طبعا برای همه آشنا ست.

ارتباط گیری با بازدید کننده

امکان دیگری که در کانی وب اضافه شده فرم ساز است، با استفاده از این خدمت کاربر می تواند هر فرمی را که در نظر داشته باشد با هر چینش و ترکیبی تولید کرده و در سایت خود نمایش دهد. علاوه بر این اطلاعاتی هم که بازدیدکننده های سایت در فرم ها وارد می کنند به راحتی قابل مدیریت است.

بسته پولی ساده کاموا اکانت ایمیلی را فراهم می کند تا راه ارتباطی کاربر با بازدیدکنندگان سایتش باشد، کانی وب در مقایسه، علاوه بر اکانت ایمیل در نسخه ممتاز، فرم تماس با ما با امکان مدیریت پیام های دریافتی را فراهم کرده است.

در مدیریت بازدید کننده ها نکته قابل اشاره در مورد سایت ساز کانی وب امکان ثبت نام بازدیدکننده در سایت های ساخته شده است، یعنی هر کاربر کانی وب برای خود اعضایی دارد و می تواند این اعضا را مدیریت کند، برایشان فرم هایی طراحی کند و اطلاعات اختصاصی به آنها نمایش دهد.

آمار، سنجه ها و سئو

یکی از ویژگی های کانی وب ارائه آمار سایت در طول زمان و بر اساس دستگاه بازدید کنندگان است، امکانی که در کاموا مشاهده نشد. علاوه بر این اگر سایت شما چند مدیر و نویسنده با دسترسی های مختلف دارد سایت ساز کانی وب را انتخاب کنید.

نسخه پیشرفته ی پولی

هردوی این سایت ساز های پیشرفته دو نسخه رایگان و پولی را ارائه می دهند. کاموا خدمات پیشرفته تر را در سه بسته تعرفه گذاری کرده است. با ارزانترین این بسته ها کاربر می تواند یک سایت با ده صفحه ایجاد کند، فضا و پهنای باند هم برای یک کاربر مبتدی کاملا کافی به نظر می رسد. دو بسته امکاناتی دیگر هزینه بیشتری برای کاربر دارند اما در عوض امکانات بیشتری هم مانند تعداد دامنه های اضافی، اکانت های ایمیل بیشتر و تعداد صفحات بیشتر به خدمات اضافه می شود. امکان جالبی که در گرانترین بسته کاموا وجود دارد، طراحی قالب اختصاصی است.

سایت ساز کانی وب خدمات نسخه ممتاز خود را در یک بسته ارائه می کند، اگر کاربر تصمیم به ارتقا بگیرد کانی وب تمام نیاز های یک سایت را از دامنه گرفته تا ایمیل و فضای آپلود فراهم می کند. علاوه بر این پروتوکل رمزگذاری شده HTTPS را برای سایت شما فعال می کند و اینکار نه تنها امنیت کاربران را بالا می برد بلکه برای جستجو های گوگل هم سایت را یک سر و گردن بالاتر خواهد برد.

هیچ مقایسه ای بدون مقایسه قیمت ها کافی نیست بنابراین جدولی از قیمت های این دو سرویس تهیه کردیم.

سایت ساز ساده ترین نسخه نسخه پیشرفته ۱ نسخه پیشرفته ۲ نسخه پیشرفته ۳
کانی وب بدون محدودیت رایگان ۲۲۹ هزار تومان ۲۴۹ هزار تومان ۲۸۹ هزارتومان
امکانات افزوده در هر بسته زیر دامنه رایگان محتواساز فرم ساز ۲۰۰ مگابایت فضا حذف تبلیغات اکانت ایمیل SSL   ۵۰۰ مگابایت فضا   ۱ گیگابایت فضا
سایت ساز ساده ترین نسخه نسخه پیشرفته ۱ نسخه پیشرفته ۲ نسخه پیشرفته ۳
کاموا ۱۴ روز رایگان ۳۵۰ هزار تومان ۵۵۰ هزار تومان ۸۵۰ هزار تومان
امکانات افزوده در هر بسته سایت ده صفحه ای حذف تبلیغات بینهایت صفحه ۱ گیگابایت فضا بینهایت صفحه ۵ گیگابایت فضا ۱۰ گیگابایت فضا طراحی اختصاصی

برای کسب و کار ها و شرکت ها

کسب و کارها وشرکت ها بر اساس نیازی که دارند و پیچیدگی عملیاتی که در کسب و کارشان وجود دارد باید تصمیم بگیرند که چه سایت سازی بهتر نیاز آنها را پاسخ میدهد. کاموا تلاش کرده با فراهم کردن داشبورد ساده روی تولید صفحات سایت تمرکز کند، بسته های کاموا فضای بیشتری را ارائه میدهند، مثلا در گران ترین بسته کاموا ۱۰ گیگابایت فضا برای فایل های شما فراهم می کند بنابراین اگر وب سایت شما نیاز زیادی به محتوای پویا ندارد و اگر  به فضای زیادی برای سایت خود نیاز دارید کاموا را انتخاب کنید. از سوی دیگر کسب و کارهایی که نیاز های بزرگتری مانند ارسال محتوا، ایجاد فرم، امنیت پروتوکل و بقیه امکانات توضیح داده شده را حس می کنند بهتر است به کانی وب فکر کنند، اما برای درخواست فضای بیشتر از ۱ گیگابایت باید با آنها تماس بگیرید.

درباره مسعود بیگی

مسعود یه خوره ی اکوسیستم کسب و کارهای آنلاینه که به همراه محسن سرمست بنیانگذاران تندتک شدن و دارن تلاش میکنن دانش خودشون رو با اکوسیستم به اشتراک بگذارن و همینطور نقش دیده بانی رو با عدالت در اکوسیستم داشته باشن. اگه به مشاوره در بخش های فنی و مدیریت پروژه هاتون نیاز دارید همیشه میتونید رو کمکش حساب کنید.

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

*

x

این مطالب را نیز ببینید!

کسب و کارهای آنلاین مستقل

برترین کسب و کارهای آنلاین مستقل ( بوت استرپینگ ) ایران

Reading Mode کسب و کارهای آنلاین مستقل انتخاب ما برای این مرحله از جایزه آوارس ...